Neohodnoceno

Un Culín Mencía de Valtuille 2020

Fantastické, lehké, červené víno, které vybrala Sarah Jane Evans (Decanter) mezi Top 10 Spanish fine wines.

Skladem (>6 ks)
Kód: 646
400 Kč / ks 330,58 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: ŠPANĚLSKO
Region: D.O. BIERZO
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Rubínová barva s fialovými odlesky, ve vůni maliny a jahody. Un Culín je krásně svěží s velmi jemnými tříslovinami. Sklizeň probíhá selektivně a ručně do 14 kilogramových nádob. Většina použitých hroznů byla odstopkována, část byla použita vcelku. 20 dní na slupkách, spontánní kvašení, včetně malolaktické fermentace.  

Cuvée: 85 % Mencia, 15% červené a bílé původní odrůdy (Godello, Doña Blanca, Alicante Bouchet, Palomino…)

José García se vinařství ujal v roce 2010, čímž se vrátil k rodinné tradici po návratu z Barcelony. Hospodaří na vinicích, které zasadil jeho dědeček mezi lety 1920 až 1940 na krásných strmých svazích. Vinice VALTUILLE se nacházejí v nadmořské výšce 500- 550mnm, zatímco CORULLON v nadmořské výšce 800-1000mnm, obě na jílovém, písečném a kamenném podloží. Je jediným vinařem z této oblasti, který pěstuje révu v obou těchto místech.

Vína odrážejí podstatu tradičního malého vinařstvi a hospodářství, které charakterizuje unikátní víno z oblasti Bierzo. Vyrábí vína s respektem k přírodě a kraji, podle myšlenky celeho vinařského rodu, aby vinice zůstaly dalším generacím. José svá vína popisuje jako čistá a upřímná. Odrážejí nejen oblast Bierzo, ale samotného vinaře.

Minimálně zasahuje do procesu výroby vína- bez ovlivňování teploty, pouze s přírodními kvasinkami a filtrace. Na vinicích klade důraz na biodiverzitu, nepoužívá pesticidy a víno sklízí zásadně ručně.