Neohodnoceno

Albariňo 2020 Rias Baixas

Albariňo, je krásné svěží víno. Překvapí svěžestí a krémovostí, potěší mineralitou!

Skladem (>6 ks)
Kód: 647
Značka: Albamar
430 Kč / ks 355,37 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: ALBARIÑO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIAS BAIXAS DO
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Albariňo, je krásné svěží víno. Hrozny, ze kterých pochází byly sklizeny na více vinicích s převážně písčitou půdou. Jedná se o velmi dobré, klasické Albario se slanou mineralitou a radostnými tóny ovoce a mořského vzduchu. Po pěti měsících na kalech v ocelové nádrži víno získalo krásnou krémovou kulatost, která dokonale vyvažuje již zmíněnou slanou mineralitu.

Krásné rodinné vinařství Albamar se sídlem v Cambadosu u řeky Umia vlastní rodina Alba. Název vinařství tedy kombinuje jejich jméno se slovem mare- moře, které ovlivňuje místní klima- tedy i vína. Révu pěstují na dvou hektarech vlastních vinic a také na pronajaté půdě. Víno je jejich vášní, věnují mu svůj veškerý čas.

Od roku 2006 je tváří tohoto vinařství Xurxo, spolupracuje se svým otcem Luisem, který zasadil většinu jejich vinic ještě v době, kdy byl Xurxo dítětem. Luis léta vyráběl jednoduchá vína, které bez etiket prodával v místní restauraci, kterou provozuje jeho manželka Isabel.

Xurxo je mladý, inovativní vinař, který vinařství povznesl na vrchol žebříčků, které hodnotí galícijské vinaře. Neustále se učí a pod jeho vlivem se vinařství zaměřilo na organické a biodynamické postupy. Používají výhradně přírodní kvasinky a přidávají minimum, nebo žádnou síru. Tento přístup razí jako jedno z mála místních vinařství. Vína z vinařství Albamar mají krásnou aromatiku i chuť a větší hloubku a komplexnost, než většina vín z Galície. Vinice mají v oblasti Rias Baixas i Ribeira Sacra.