Neohodnoceno

Fusco 2019 Ribeira Sacra

Lehce kořenité víno s krásnou vůní červeného ovoce

Skladem (3 ks)
Kód: 649
Značka: Albamar
390 Kč / ks 322,31 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: MENCÍA
Země: ŠPANĚLSKO
Region: D.O. RIBEIRA SACRA
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Albamar Fusco je příjemné svěží víno, které se snadno pije a je krásně vyvážené. Fusco zrálo v nerezových nádržích 4 až 6 měsíců a výsledkem je lehce kořenité víno s krásnou vůní červeného ovoce. Perfektní kyselinka se střední tříslovinou a lehce rustikálním charakterem. Fusco je velmi elegantí a vřele ho doporučujeme všem, kteří hledají středně plné červené víno.

Krásné rodinné vinařství Albamar se sídlem v Cambadosu u řeky Umia vlastní rodina Alba. Název vinařství tedy kombinuje jejich jméno se slovem mare- moře, které ovlivňuje místní klima- tedy i vína. Révu pěstují na dvou hektarech vlastních vinic a také na pronajaté půdě. Víno je jejich vášní, věnují mu svůj veškerý čas.

Od roku 2006 je tváří tohoto vinařství Xurxo, spolupracuje se svým otcem Luisem, který zasadil většinu jejich vinic ještě v době, kdy byl Xurxo dítětem. Luis léta vyráběl jednoduchá vína, které bez etiket prodával v místní restauraci, kterou provozuje jeho manželka Isabel.

Xurxo je mladý, inovativní vinař, který vinařství povznesl na vrchol žebříčků, které hodnotí galícijské vinaře. Neustále se učí a pod jeho vlivem se vinařství zaměřilo na organické a biodynamické postupy. Používají výhradně přírodní kvasinky a přidávají minimum, nebo žádnou síru. Tento přístup razí jako jedno z mála místních vinařství. Vína z vinařství Albamar mají krásnou aromatiku i chuť a větší hloubku a komplexnost, než většina vín z Galície. Vinice mají v oblasti Rias Baixas i Ribeira Sacra.