Neohodnoceno

Reserva 2016

Vynikající Reserva Tempranillo z Ribera del Duero!

Skladem (>6 ks)
Kód: 563
430 Kč / ks 355,37 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: TEMPRANILLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIBERA DEL DUERO
Ročník vína: 2016
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Reserva z vinařství Seňorio de Bocos zraje 18 měsíců v dubových sudech (30% francouzský 70% americký dub) a vyrábí se jí jen 10.000 lahví. Má velmi tmavou, černo-purpurovou barvu. V aroma jsou červené a černé plody v kombinaci s karamelem a kávou. V chuti je víno krásně plné a hladké s velmi dobře vyváženou ovocností, sladkostí a taniny. Pěkná dlouhá dochuť.

podkorkem.cz:

100% Tempranillo, v tomto případě víno leželo 18 měsíců v barikových sudech, 70 % amerických a 30 % francouzských. Ve skleničce vyšší viskozita, tmavě rubínová barva. Na nose víno nezapře svůj věk, nechybí tóny připomínající sušené švestky, černý rybíz, lesní podrost, kůži a tóny tabáku. V chuti víno překvapí svou svěžestí, kombinace červených a černých peckovin, příjemná kyselina. Na druhou stranu jsem v porovnání s Crianzou čekal o trochu větší komplexnost a strukturu. Dochuť středně dlouhá až delší, šťavnatě ovocná, s jemnou kořenitostí.

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.