Neohodnoceno

Sauvignon Blanc Ried KLAUSEN 2018 BIO

Sauvignon z ceněné vinice Klausen!

Skladem (>6 ks)
Kód: 315
Značka: Neumeister
720 Kč / ks 595,04 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SAUVIGNON BLANC
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDOSTSTEIERMARK
Ročník vína: 2018
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Krásně kořeněná vůně a chuť se slanými a pepřovými tóny. Sauvignon Blanc Ried Klausen je hezky minerální s jemnými taniny vedoucími k pikantní a dlouhé dochuti.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.