Neohodnoceno

Pinot Noir 2018 BIO Steiermark

Jeden z našich nejoblíbenějších pinotů

Skladem (>6 ks)
Kód: 1622
Značka: Neumeister
770 Kč / ks 636,36 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2018
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Velmi typické Pinot Noir s aromatem šípků, nového koření a vavřínu. V chuti se tóny jalovce mísí s příchutí tmavého lesního ovoce a čaje; hedvábný a elegantní na povrchu. Ročník 2018 je prvním, který nenese označení konkrétní vinice, jelikož došlo k změně v pravidlech označování vín v oblasti. Hrozny na tento pinot každopádně stále pochází z prestižní, polohou ideální vinice Klausen a byly sklizeny ručně v nejlepší formě.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.