Neohodnoceno

MERLOT PREMIUM

Prémiový Merlot plné chuti a vynikající vůně.

Skladem (>6 ks)
Kód: 1661
Značka: Vinogradi Nuić
610 Kč / ks 504,13 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: MERLOT
Země: BOSNA A HERCEGOVINA
Region: HERCEGOVINA
Ročník vína: 2016
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Rubínově červený merlot s krásnou vůní červených třešní, lesních plodů, švestek a bylinek. V chuti je robustní s plným tělem a hladkou příjemnou texturou. Ideální teplota podávání je 18°C a tento merlot se hodí k červenému masu, zvěřině a vyzrálým sýrům.

Hrozny pro produkci tohoto merlotu byly ručně a selektivně sbírány v ranních hodinách. Po fermentaci v nerezovém tanku zrál merlot 13 měsíců v barikových sudech a před lahvováním byl minimálně filtrován.

Vinogradi Nuić se nachází v jihozápadní části Hercegoviny, v obci Crnopod, kde je nejčastějším pěstování původních odrůd Žilavka a Blatina. Vinice se rozkládají na ploše 35 hektarů, ideální pro pěstování vinné révy, a to díky nadmořské výšce 140m, jihozápadní poloze a mírným zimám, které střídají slunečná léta.

Historie ‚Vinogradi Nuic‘ začíná v roce 2004, po obdělání skalnaté červené půdy na ploše 7 hektarů. Před kultivací byla tato krasová plošina pokryta typickou hercegovskou vegetací, z níž můžeme zmínit šípek, ostružiní, vřes, šalvěj a jalovec. Dnes můžete najít aromatické tóny těchto rostlin ve vínech produkovaných tímto vinařstvím. Spolu s původními odrůdami Žilavka a Blatina, tam také byla vysazena Bena a Krkošija, pak Trnjak, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet a Plavac Mali. Na začátku roku 2008 přišli na trh se třemi různými víny: Žilavka, Blatina Blatina a Barrique.

Rozloha vinařství se od jeho počátků několikrát zvětšila a v roce 2010 byly vysazeny první červené odrůdy.

‚Vinogradi Nuić‘ je koncipována jako projekt, který je založen na dvou základních přesvědčeních- vyrábět vysoce kvalitní hrozny při zachování respektu k ekosystému a dosažení vynikající kvality vína s využitím osvědčených i moderních technologií. Cílem tohoto vinařství je sledovat přírodu a její zákonitosti, a umožnit, aby ukázala svou sílu a potenciál.
Některá vína zrají v dřevěných sudech z francouzských dubů, kde jsou chráněné před nepříznivými vnějšími vlivy.