Neohodnoceno

Riesling Ried Heiligenstein Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2021

Jeden z našich nejoblíbenějších ryzlinků!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1563
Značka: Brandl
700 Kč / ks 578,51 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Úžasné víno s obrovským potenciálem! Světlejší slámově žlutá barva s platinovými odlesky. Ve středně intenzivním aroma převládají květinové tóny a žluté peckoviny, které doplňují tóny bazalky a nektarinek s nádechem medu. Chuť je "křupavá", lehčí a svěží s dominantními tóny pomerančů a citronů s dotekem minerality a broskve v závěru. Dlouhý závěr.

Toto víno je opravdu vynikající a spolehlivě doprovodí i ty nejprestižnější události. Je také naprosto ideální k archivaci. Jednoznačný tip pokud chcete to nejlepší!!

Falstaff DAC Riedencup 2022: 93 bodů

Falstaff DAC Riedencup 2023: 93 bodů

Světle zelenožlutá barva se stříbrnými odlesky. Nuance kandované pomerančové kůry, žluté peckové ovoce, trocha melounu, čerstvý ananas v pozadí. Komplexní, šťavnaté, žluté ovoce i na patře, integrované s poměrně decentní kyselinkou, zůstává dlouhotrvající, trochu květového medu, minerálně slané, jemná bylinná chuť, dobře vyzrálé.

Vinaria: 5 hvězd

 

Podkorkem:

Ve vůni jemné, ale koncentrované tóny bílých peckovin, žlutého jablka a s náznakem tropického ovoce. V chuti je víno perzistentní, působí mladě a energicky. Pevná kyselina a příjemně čistá ovocnost s tóny citrusů, žlutého jablka nebo meruňky. Letní rozkvetlá louka. Dlouhá dochuť, lehce kořenité, s výraznou mineralitou. Weingut Brandl to je trochu minimalistický styl, ale víno má velký potenciál a je rafinované ve svých detailech.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.