Neohodnoceno

Riesling Heiligenstein Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2019

jeden z našich nejoblíbenějších ryzlinků. Heiligenstein je vždy top, ale ročník 2019 nám ukázal obrovský potenciál tohoto vína.

Skladem (6 ks)
Kód: 384
Značka: Weingut Brandl
750 Kč / ks 619,83 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Úžasné víno s obrovským potenciálem! Světlejší slámově žlutá barva s platinovými odlesky. Již ve vůni je víno krásně otevřené a elegantní. V chuti naleznete tóny jak květinové tak ovocné - ananas, mandarinky, bergamot. Je zde i vyvažující bylinný tón. Chuť je jemná a elegantní s přímou mineralitou. Nádherně vyvážené víno s dlouhým závěrem. Toto víno je opravdu vynikajicí a spolehlivě doprovodí i ty nejprestižnější události. Je také naprosto ideální k archivaci.

Falstaff: 94 bodů

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.