Neohodnoceno

Villa Nomine Lusman 2016

Moderní současné rakouské cuvée.

Skladem (>6 ks)
Kód: 617
495 Kč / ks 409,09 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: RAKOUSKO
Region: MITTELBURGENLAND
Ročník vína: 2016
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Barva černých třešní s rubínovým meniskem a středně vyšší viskozita. Vůně připomíná ušlechtilé dřeviny, jakými je cedr a akát, s tóny hovězího vývaru a švestkových povidel. Chuť je pikantní, typická pro červená vína z Burgenlandu s tóny černých třešní a zelené papriky s dlouhou kořeněnou dochutí. Cuveé tmavě rubínové barvy s fialovými odlesky složené ze 4 odrůd - 10% Zweigelt, 10% Merlot, 30% Cabernet Sauvignon a 50% Blaufränkisch.

 

Víno je plné chuti s dobře integrovanými tříslovinami, s plnou a dlouhou dochutí. Zrálo 18 měsíců v bariqových sudech.

Tradiční frankovku a zweigelt, v jejich možná trochu výraznějším výrazu, vyvažují, zjemňují, dvě kosmopolitní odrůdy - merlot a cabernet sauvignon. Ve výsledku mnohovrstevnaté ovoce s jemně  typickým kořením, kterému barik neubližuje, ba právě naopak. Hlavně správně nachlaďte na cca 14 C a otevřete aspoň dvě hodiny dopředu. Víno se vám za tuto péči odmění.

 

Toto rodinné vinařství se nachází Lutzmansbergu z oblasti Mittelburgenland. Počátky sahají do roku 1945. Nyní vyrábí víno již 4.generace - Helmut Weber a jeho syn Günther Weber.

Spravují cca 11 ha vinic. Tyto slunce zalité vinice (Rieden Auleiter, Altsatz, Kirchner,..) se nachází na unikátní náhorní plošině, kde mají hrozny možnost dosáhnout plné zralosti.

Hlavní odrůdou je Frankovka, která má v jejich podání úžasnou, tmavě rubínovou barvu a sametovou, ovocnou chuť. Nicméně velmi pěkně si dokáží poradit i s dalšími odrůdami jako je zweigelt, cabernet sauvignon a merlot.

Mottem tohoto vinařství je "Kvalita začíná na vinici".