Neohodnoceno

Weissburgunder Vulkanland 2021 BIO

Svěží rulanda bílá z produkce jednoho z nejlepších vinařů Rakouska!

Skladem (>6 ks)
Kód: 85
Značka: Neumeister
430 Kč / ks 355,37 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RULANDSKÉ BÍLÉ
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDOSTSTEIERMARK
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Ve vůni potěší, pro tuto odrůdu typické tóny ovoce. Hlavně melounu, hrušky, ale také nádech lískových oříšků, citronové kůry a doutníku. Elegantní textura v chuti, ve které jsou také cítit broskve a liči. Jemně slaná kouřová kyselost a dobře zabalená mineralita. V závěru velmi svěží a živé víno.

Falstaff 2022/23 92 b.:

Světle žlutozelené, stříbrné odlesky. Jemné ořechové nuance, nádech lučních bylinek, čerstvé ovoce, bílé hrušky, nádech medového melounu, lákavé květiny. Komplexní, šťavnatá, jemná ovocná sladkost, minerální, kyselina bohatá na jemnost, dochuť citronově kořenitá.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.