Neohodnoceno

Weißburgunder Langenloiser 2021

Elegantní a vyvážená rulanda bílá z Kamptalu!

Skladem (>6 ks)
Kód: 456
Značka: Hiedler
425 Kč / ks 351,24 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RULANDSKÉ BÍLÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Odrůda Weissburgunder (Pinot Blanc) má ve vinařství Hiedler dlouhou tradici. Dr. Bruno Hiedler byl prvním vinařem, který zasadil tuto odrůdu v ​​oblasti Dunaje v roce 1955. Byla to doba, kdy málo výnosné odrůdy byly všechno, jen ne „v módě“. Weissburgunder Langenlois je vyvážené a elegantní víno, které odráží charakter staré genetiky vinné révy a roste na vápenitých sprašových a štěrkových půdách v okolí historického města Langenlois. 

Hrozny byly selektivně, ručně sklizeny v polovině října. Odstopkované, mírně rozdrcené a macerované několik hodin. Jemně stlačeny nízkým tlakem a  fermentace probíhala v nerezovém a tradičním akátovém sudu. Víno zrálo na kalech několik měsíců, bylo lahvováno při vysokém atmosférickém tlaku během dorůstajícího měsíce v dubnu 2022.
 
Krásná vůně fíků a pražených mandlí, lipového květu, trocha mandarinky, z pozadí pronikající hruška; hladká textura, šťavnatá a jemně ovocná, bohatá na extrakt, elegantní, pomerančový dort, opět hruška, na patře zůstává ořechové aroma, dlouhý závěr.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.