Neohodnoceno

Un culín Godello de Valtuille 2020

Krásně lehké a příjemné Godello!

Skladem (2 ks)
Kód: 651
400 Kč / ks 330,58 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: GODELLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: D.O. BIERZO
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Unculín Godello je krásně svěží a lehké víno. Přesto je výrazné a velmi přívětivé. Sklizeň hroznů se provádí ručně a selektivně, z vinic starých více něž 80 let, vysázených na převážně jílovitých půdách. Hrozny jsou poté ve vinařství zbaveni stopek a „pošlapány“. Fermentují v nerezových nádržích s přírodními kvasinkami. Poté víno leží několik měsíců ve stejných nádobách s jemnými kaly.

José García se vinařství ujal v roce 2010, čímž se vrátil k rodinné tradici po návratu z Barcelony. Hospodaří na vinicích, které zasadil jeho dědeček mezi lety 1920 až 1940 na krásných strmých svazích. Vinice VALTUILLE se nacházejí v nadmořské výšce 500- 550mnm, zatímco CORULLON v nadmořské výšce 800-1000mnm, obě na jílovém, písečném a kamenném podloží. Je jediným vinařem z této oblasti, který pěstuje révu v obou těchto místech.

Vína odrážejí podstatu tradičního malého vinařstvi a hospodářství, které charakterizuje unikátní víno z oblasti Bierzo. Vyrábí vína s respektem k přírodě a kraji, podle myšlenky celeho vinařského rodu, aby vinice zůstaly dalším generacím. José svá vína popisuje jako čistá a upřímná. Odrážejí nejen oblast Bierzo, ale samotného vinaře.

Minimálně zasahuje do procesu výroby vína- bez ovlivňování teploty, pouze s přírodními kvasinkami a filtrace. Na vinicích klade důraz na biodiverzitu, nepoužívá pesticidy a víno sklízí zásadně ručně.