Neohodnoceno

TRNJAK PREMIUM

Plné, výjimečné, červené víno s nezaměnitelnou vůní sušeného ovoce.

Skladem (2 ks)
Kód: 1658
Značka: Vinogradi Nuić
610 Kč / ks 504,13 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: Trnjak
Země: BOSNA A HERCEGOVINA
Region: HERCEGOVINA
Ročník vína: 2016
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Plné, suché červené víno nejvyšší kvality slibuje jedinečný chuťový zážitek. Výběr nejlepších hroznů, tvrdá práce ve vinicích a trpělivý přístup vinařů ve sklepě, včetně dlouhého zrání propůjčilo Trnjaku z vinařství Nuič tmavě rubínově červenou barvu a nezaměnitelnou vůni sušeného ovoce, čokolády, černého pepře, kůže a kouře. Víno doporučujeme ke konzumaci grilovaného masa při teplotě 18°C.

Ruční selektivní sběr těch nejlepších hroznů Trnjaku probíhá v ranních hodinách, po odstopkování a přichází řízená fermentace v nerezových tancích, poté je víno přemístěno do barikových sudů, ve kterých zraje 13 měsíců a poté je nalahvováno s minimální filtrací. 

 

Vinogradi Nuić se nachází v jihozápadní části Hercegoviny, v obci Crnopod, kde je nejčastějším pěstování původních odrůd Žilavka a Blatina. Vinice se rozkládají na ploše 35 hektarů, ideální pro pěstování vinné révy, a to díky nadmořské výšce 140m, jihozápadní poloze a mírným zimám, které střídají slunečná léta.

Historie ‚Vinogradi Nuic‘ začíná v roce 2004, po obdělání skalnaté červené půdy na ploše 7 hektarů. Před kultivací byla tato krasová plošina pokryta typickou hercegovskou vegetací, z níž můžeme zmínit šípek, ostružiní, vřes, šalvěj a jalovec. Dnes můžete najít aromatické tóny těchto rostlin ve vínech produkovaných tímto vinařstvím. Spolu s původními odrůdami Žilavka a Blatina, tam také byla vysazena Bena a Krkošija, pak Trnjak, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet a Plavac Mali. Na začátku roku 2008 přišli na trh se třemi různými víny: Žilavka, Blatina Blatina a Barrique.

Rozloha vinařství se od jeho počátků několikrát zvětšila a v roce 2010 byly vysazeny první červené odrůdy.

‚Vinogradi Nuić‘ je koncipována jako projekt, který je založen na dvou základních přesvědčeních- vyrábět vysoce kvalitní hrozny při zachování respektu k ekosystému a dosažení vynikající kvality vína s využitím osvědčených i moderních technologií. Cílem tohoto vinařství je sledovat přírodu a její zákonitosti, a umožnit, aby ukázala svou sílu a potenciál.
Některá vína zrají v dřevěných sudech z francouzských dubů, kde jsou chráněné před nepříznivými vnějšími vlivy.