Neohodnoceno

Riesling vom Muschelkalk Spätlese trocken 2016

Minerální německý riesling, jeden z našich nejoblíbenějších

Skladem (6 ks)
Kód: 507
Značka: Hubert Müller
420 Kč / ks 347,11 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: NĚMECKO
Region: PFALZ
Ročník vína: 2016
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Zajímavá kombinace maracuji a rybízu s limetkou podtrhuje duchaplnost a plnou krémovou přítomnost. Podloží z vápenných usazenin mušlí a lastur propůjčuje tomuto vínu minerální notu. Dozvuk na patře si požaduje další přídavek…

Vinařství Hubert Müller v Maikammer v Pfalz je rodinným vinařstvím, kde se na produkci skvělého vína podílí několik generací rodiny Müller. Stefan Müller je zástupcem sedmé generace vinařů, se svými znalostmi mu ve vinařství pomáhají rodiče Hubert a Annegrete Müller a do produkce skvělých vín se zapojila i jeho manželka Pia.

Stefanovou vášní jsou vinice a víno a cení si rodinného vinařského dědictví a proto také vinařství nese jméno jeho otce, Huberta, ačkoli Stefan přebral vinařství od svého otce  již v roce 2005. Hubert Müller začal jako jeden z prvních vinařů v regionu Pfalz obchodovat s lahvemi vína a v následujících desetiletích slavil velké úspěchy.

Čerstvá aromatická bílá vína vinařství Müller jsou zpracovávána nejmodernějšími procesy v chlazených nerezových tancích.

Největší pozornost je v rodině Müllerových věnována bílým hroznům, v současné době pokrývají téměř tři čtvrtiny viničních ploch. Stefan Müller podle svých slov považuje pěstování nových odrůd za velmi okouzlující, se svou ženou se rozhodli pěstovat Sauvignon Blanc poté, co se do něj zamilovali na svých líbánkách na Novém Zélandu.

Červená vína uchovává ve starých dubových sudech, jelikož, když si víno bere chuť a vůni ze dřeva, je plné a výrazné, zároveň ale jemné a elegantní. V sudech je červené víno uloženo vždy alespoň rok, prémiová vína i déle.

Vinařská oblast Pfalz je druhou největší vinařskou oblastí Německa. Má nejteplejší podnebí. Léta bývají teplá a zimy mírné. Půda je zde velmi rozmanitá ve škále od pískovce, vápence až po hliněné půdy. Vinice se rozprostírají většinou v rovinách nebo mírných kopcích.