Neohodnoceno

Grauschiefer Riesling Terroir trocken 2017

Krásně nazrálý německý riesling s tóny petroleje!

Skladem (6 ks)
Kód: 406
Značka: Altenkirch
395 Kč / ks 326,45 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: NĚMECKO
Region: RHEINGAU
Vinařství: ALTENKIRCH
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Pazourek, broskve a špetka soli! Toto víno má v sobě velmi výraznou mineralitu. Ve vůni můžete nalézt broskve, citrusy ale i pazourek a v chuti jemnou líbivou slanost. Toto víno vyrostlo na strmých vinicích s břidličným podložím, které se do tohoto jedinečného ryzlinku velmi výrazně otisklo. Velmi pěkně zakomponovaná kyselina dokončuje krásnou komplexnost tohoto úžasného ryzlinku.

Porkorkem: 

"Krásný a ukázkový Riesling z Rheingau. Pěkně naostřený. Vůně je pronikavá, s tóny citrusů, meruňkového sorbetu, krásnou mineralitou a petrolejem. V chuti lahůdková záležitost, s naostřenou kyselinou, svěží limetkou a citrónem, lehce bylinkové. Poměrně štíhlé víno, ale s koncentrovaným středem a příjemným minerálním odchodem."

Vítejte ve vinařství Altenkirch. Lorch je jedinečné místo. Prudké svahy se sklonem až 60%, které mezi sebou svírají Rýn v jednom z jeho nejužších míst, silné sluneční paprsky, břidlicové podloží - prostě ideální místo pro Riesling. Ve vinařství Altenkirch toto víno produkují již od roku 1826, kdy bylo založeno.
Jejich vína jsou řemeslné výrobky v tom nejlepším slova smyslu, jinými slovy: unikátní kusy šité na míru. Vždy se přizpůsobují přirozené souhře mezi vinnou révou, břidlicí a údolím Rýna.

Vinifikace se odehrává ve třech historických klenutých sklepeních, které jsou vyhloubeny ve skále až do hloubky sta metrů. Nejmodernější technologie, optimální proudění vzduchu sklepých a jedinečné strmé vinice jsou základem vysoce kvalitních vín. Různorodá škála půd v Lorchu je unikátní a úžasně podepisuje fantastická vína.