Neohodnoceno

Reserva 2013

Posledních pár lahví!!!

Skladem (3 ks)
Kód: 395
430 Kč / ks 355,37 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: TEMPRANILLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIBERA DEL DUERO
Ročník vína: 2013
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Toto víno zraje 18 měsíců v dubových sudech (50% francouzský 50% americký dub). Vyrábí se ho 10.000 lahví, které musí počkat ještě nejméně 18 měsíců před tím, než opustí vinici. Má velmi tmavou, černo-purpurovou barvu. V aroma jsou červené a černé plody v kombinaci s karamelem a kávou. V chuti je víno krásně plné a hladké s velmi dobře vyváženou ovocností, sladkostí a taniny. Pěkná dlouhá dochuť. Je ideálním společníkem na večer se sýrem a červeným masem, nebo jen tak s dobrou společností.

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.