Neohodnoceno

Pinot Noir 2019 BIO Steiermark

Elegantní, jemný a přitom výrazný a nezapomenutelný pinot!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1625
Značka: Neumeister
720 Kč / ks 595,04 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Ročník 2019 je krásně pitelný, ale pokud budete mít nakoupeno dostatek, snad Vám nějaká lahev zestárne ve sklepě, protože tento pinot si to rozhodně zaslouží a bude jen a jen lepší!

Velmi typické Pinot Noir s aromatem šípků, nového koření a vavřínu. Na patře se tóny jalovce mísí s příchutí tmavého lesního ovoce a čaje; hedvábný a elegantní na povrchu.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.