Neohodnoceno

Pálava 2021, výběr z bobulí, sladké

Sladká, ale vyvážená pálava z Čejkovic.

Skladem (2 ks)
Kód: 487
Značka: Škrobák
320 Kč / ks 264,46 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PÁLAVA
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Sladké víno
Objem lahve: 0,75 l

Víno má zlatavou barvu. Krásná, aromatická vůně připomíná květy růže, med a vanilku. Díky výborně vyzrálým hroznům je  chuť velmi plná, extraktivní a harmonická, s vysokým zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat k dezertům nebo ovocným salátům a výborně také vynikne v kombinaci se sýry s modrou plísní.

Cukr: 61,5 g/l

Kyseliny: 8 g/l

Gratulujeme do Čejkovic! Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018.

Tradiční rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Vinařství na profesionální úrovni založil Stanislav Škrobák v roce 1992, ale vinařství se věnovaly už generace před ním. V současné době chod vinařství přebírají synové Martin a Stanislav, absolventi zahradnické fakulty v Lednici. Tato mladá generace přinesla nový, moderní a inovativní přístup, zároveň si však váží odkazu předků a osvědčených postupů. Ve vinařství se proto snaží skloubit tradici s modernou. Víno vyrábí z hroznů z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány podle zásad ekologického zemědělství.

Vinice pěstují na rozloze 10ti hektarů. Většina je v Čejkovicích, 5 % na Čejči a 5 % v Hovoranech.

Vinařská obec Čejkovice: Půdy jsou tvořeny převládajícími sedimenty, které se ukládaly v období starších třetihor a jsou tvořeny vápnitými jíly a jílovci s proplástky písků a vápnitých pískovců.