Neohodnoceno

Merlot 2019

Jemný merlot z trati Nadzahrady

Skladem (4 ks)
Kód: 1637
Značka: Horák
300 Kč / ks 247,93 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: MERLOT
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Rubínová až tmavě fialová barva, vůně je jemná s tóny přezrálého červeného rybízu. Chuť je plná, jemná, vláčná s jemnou dochutí. Objevují se tóny tabáku, lanýžů a kávy.

Přísná redukce hroznů v kombinaci se 45denní macerací na slupkách a vynikajícím ročníkem 2018 dali vzniknout plnému a více vrstevnatému vínu.

Po vylisování víno zrálo 24 měsíců ve francouzských 225 l sudech. Kombinace nových i starších sudů.

Malé butikové vinařství založené v roce 2004. Nachází se v obci Vrbice, podoblast velkopavlovická, která je jednou z nejvýše položených obcí v Jihomoravském kraji a je známa svou ojedinělou lokalitou vinných sklepů vykopaných v pískovcové skále. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. Vinařství Horák je členem VOC MODRÉ HORY.

O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem Horákem. Samotný provoz se nachází uprostřed obce a vznikl rekonstrukcí starého selského stavení. V blízké budoucnosti je plánována výstavba moderní haly pro lahvování a uskladnění vína.

Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.

Vinařství obhospodařuje 1 ha vlastních vinic, ostatní hrozny pocházejí od smluvních dodavatelů z Vrbice a blízkého okolí.  Hrozny jsou zpracovávány moderním mlýnko-odstopkovačem a následně lisovány pneumatickým lisem. Bílá vína se školí v nerezových nádobách, červená v dubových a akátových sudech. Vybrané šarže se vyrábí metodou Barrique. Při výrobě jsou používány moderní technologie a postupy, důraz je kladen na maximální příjemnost a harmonii všech vín. 

Vína se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.  Za pozornost stojí úspěchy posledních 5 ročníků, kdy se jejich vína pokaždé umístila mezi 1000 víny světa v publikaci Vins du Monde.