Albamar

Krásné rodinné vinařství Albamar se sídlem v Cambadosu u řeky Umia vlastní rodina Alba. Název vinařství tedy kombinuje jejich jméno se slovem mare- moře, které ovlivňuje místní klima- tedy i vína. Révu pěstují na dvou hektarech vlastních vinic a také na pronajaté půdě. Víno je jejich vášní, věnují mu svůj veškerý čas.

Od roku 2006 je tváří tohoto vinařství Xurxo, spolupracuje se svým otcem Luisem, který zasadil většinu jejich vinic ještě v době, kdy byl Xurxo dítětem. Luis léta vyráběl jednoduchá vína, které bez etiket prodával v místní restauraci, kterou provozuje jeho manželka Isabel.

Xurxo je mladý, inovativní vinař, který vinařství povznesl na vrchol žebříčků, které hodnotí galícijské vinaře. Neustále se učí a pod jeho vlivem se vinařství zaměřilo na organické a biodynamické postupy. Používají výhradně přírodní kvasinky a přidávají minimum, nebo žádnou síru. Tento přístup razí jako jedno z mála místních vinařství. Vína z vinařství Albamar mají krásnou aromatiku i chuť a větší hloubku a komplexnost, než většina vín z Galície. Vinice mají v oblasti Rias Baixas i Ribeira Sacra.

Fusco 2019 Ribeira Sacra
390 Kč

Lehce kořenité víno s krásnou vůní červeného ovoce

Kód: 649
Albariňo 2020 Rias Baixas
430 Kč

Albariňo, je krásné svěží víno. Překvapí svěžestí a krémovostí, potěší mineralitou!

Kód: 647
Xurelo
450 Kč

výrazné červené víno s vyšší kyselinkou a dlouhou dochutí

Kód: 1497
3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem