Neohodnoceno

Welschriesling 2021 BIO Vulkanland Steiermark DAC

Velmi oblíbený ryzlink vlašský!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1628
Značka: Neumeister
375 Kč / ks 309,92 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VLAŠSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Falstaff 2022/23 91 b.:

Světle žlutozelené, stříbrné odlesky. Jemně tabákově kořenité, svěží žluté jablko, náznak pomerančové kůry, jemná mineralita. Šťavnaté, elegantní, svěží kyselinový oblouk, bílé jablečné ovoce, citrónový nádech, živé, lehké letní víno.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.