Neohodnoceno

Sauvignon Blanc STRADEN 2021 BIO Vulkanland Steiermark DAC

Víno nejslavnější štýrské odrůdy, elegantní, šťavnatý Sauvignon blanc!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1619
Značka: Neumeister
520 Kč / ks 429,75 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SAUVIGNON BLANC
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Skvěle zakomponovaná kořenitost ozvláštní tento Sauvignon blanc, stejně jako nezaměnitelný styl vinaře- Christopha Neumeistera. Sauvignon je odrůdou typickou pro oblast Vulkanland a ten z vinařství Neumeister se bez pochyb řadí mezi špičku.

 

Wine & Degustation 06/23:

Světlá citronově žlutá barva se četnými mladistvými odlesky a vyšší viskozita. Aroma je intenzivní a typické pro danou oblast, s tóny květů hluchavek, vlhkých kamenů, sušených bylin a zralých hrušek. V chuti je víno příjemně svěží a strukturované, lehčí a dominují zde tóny limetové šťávy, jablečných
jádřinců a bílých broskví. Delší, strukturovaný závěr.

 

Falstaff 22/23 93 b.

Světle žlutozelené, stříbrné odlesky. Bílé květy, jemně připomínající cassis, náznak angreštu, nuance lučních bylin. Plné, elegantní, bílé peckové ovoce, kyselinová struktura bohatá na jemnost, slaná a svěží, v dochuti nádech pomeranče a živý, limetkový dotek.

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.