Neohodnoceno

Zweigelt Classic 2021

Ovocný, decentní ke snoubení jako dělaný zweigelt

Skladem (>6 ks)
Kód: 492
270 Kč / ks 223,14 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: ZWEIGELTREBE
Země: RAKOUSKO
Region: MITTELBURGENLAND
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Skleničku tohoto zweigeltu si prohlédněte proti světlu. Co uvidíte? Intenzivně tmavé ovoce. Ve vůni zdánlivě skromné. V chuti? Vyvážená ovocnost s velmi decentním až téměř neznatelným kořením. Proč se vlastně tak dobře pije? Netváří se světoborně, cítíte, že to víno má svou tradici. Pokud se týká gastronomie, doporučuji klasickou jazzovou kytaru. Otevřete si lahev, zavřete oči a poslouchejte a vychutnávejte.

Wine & Degustation- Zweigelt z Rakouska:

Světlejší rubínově červená barva s tenkým purpurovým okrajem a vyšší viskozita. Aroma je středně plné, výrazně vegetální, s tóny čerstvě posečené trávy a malinového listí s lehkým podtónem červeného peckového ovoce. V chuti je víno lehké a svěží, připomínající zralé třešně a lesní maliny, jež doprovází dotek sušených jeřabin. Kratší závěr.

Párování- Zeleninový salát s kachními prsy a žaludky.

 

Toto rodinné vinařství se nachází Lutzmansbergu z oblasti Mittelburgenland. Počátky sahají do roku 1945. Nyní vyrábí víno již 4.generace - Helmut Weber a jeho syn Günther Weber.

Spravují cca 11 ha vinic. Tyto slunce zalité vinice (Rieden Auleiter, Altsatz, Kirchner,..) se nachází na unikátní náhorní plošině, kde mají hrozny možnost dosáhnout plné zralosti.

Hlavní odrůdou je Frankovka, která má v jejich podání úžasnou, tmavě rubínovou barvu a sametovou, ovocnou chuť. Nicméně velmi pěkně si dokáží poradit i s dalšími odrůdami jako je zweigelt, cabernet sauvignon a merlot.

Mottem tohoto vinařství je "Kvalita začíná na vinici".