Neohodnoceno

Riesling Ried Seeberg Kamptal DAC Reserve 1ÖTW Erste Lage 2020

Krásně vyvážený, svěží riesling s vyšším zbytkovým cukrem a obrovským archivačním potenciálem.

Skladem (>6 ks)
Kód: 594
Značka: Steininger
600 Kč / ks 495,87 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Světlejší zelenožlutá barva s četnými odlesky a střední viskozitou. Velmi elegantní intenzivnější aroma připomíná čerstvě utržené jahody, broskve a čerstvě strouhanou citronovou kůru. Chuť je vyvážená a středně plná a dominují v ní tóny zralého žlutého sadového ovoce, které doplňuje pikantní tón pomerančové šťávy a minerality. Delší elegantní závěr.

Zbytkový cukr:7,6 g/l

Kyseliny: 7,3 g/l

Falstaff 2021/22: 94 bodů
Světle žlutozelená barva se stříbrnými odlesky. Mandarinková kůra, jemné žluté tropické ovoce, nádech mučenky, lákavý buket. Šťavnaté, dobrá komplexnost, jemná ovocná sladkost, které dobře odolává živá kyselinka, přístupné, velký potenciál k zrání.

Vinaria 2021/22: 5 hvězd

Meruňková dužina, nektarinky, pomerančový koláč; ovocné sladké a rozplývavé; krystalická struktura, vyvážená, plná, vysoce elegantní, s okouzlujícím závěrem.

Wine & Degustation:

Zářivá žlutá barva s mosaznými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je minerální, poměrně intenzivní, s nádechem pomerančů, grepů a bergamotu. Chuť je plnější, ovocná, s tóny karamelu, grepové šťávy a minerality. Dlouhý závěr.

WEINGUT STEININGER 

Toto rodinné vinařství se nachází ve vesnice Langenlois v Kamptalu v Rakousku. S respektem ke krajině a půdě se zaměřují především na hlavní odrůdy této oblasti - Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Svá vína vyrábějí s filozofií, že ve víně by měla být otisknuta charakteristika místa, kde vyrostlo. Proto jsou jejich vína vzhledem k chladnému klimatu a terroiru na Kamptalu v chuti jasná, tradiční a expresivní.

Od roku 1989 se věnují i tradiční výrobě sektů. I v této oblasti jsou velmi úspěšní a patří k tomu nejlepšímu, co Rakousko může nabídnout.