Neohodnoceno

Riesling Heiligenstein Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2011

Posledních pár lahví naprosté lahůdky!

Skladem (1 ks)
Kód: 635
Značka: Brandl
1 500 Kč / ks 1 239,67 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2011
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Hrozny, z kterých je víno vyrobeno, pocházejí ze slavné vinice Heiligenstein, kde se rodí nejlepší ryzlink na světě. Tato vinice je hodnocena jako "Erste Lage", tzn. dává vínu ideální podmínky. Díky svému podloží, kterým je 280 mil. let starý slepenec s pouštními písky, dává vínu jedinečnou mineralitu a výraznější kyselinu získává víno zase díky poloze této vinice. Jedná se o prudké terasovité svahy nad řekou. Jsou zde velmi výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Vinař hrozny sbírá ručně a to pouze dopoledne, aby byli do sklepa, který je v bezprostřední blízkosti, dopraveny v nejlepší kondici. Víno leží velmi dlouho na kalech a poté je v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.