Neohodnoceno

Renski rizling 2014

Již nazrálý, ovocný ryzlink ze Slovinska

Skladem (5 ks)
Kód: 476
Značka: Marof
550 Kč / ks 454,55 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: SLOVINSKO
Region: SLOVINSKÉ ŠTÝRSKO
Ročník vína: 2014
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Ve vůni tohoto suchého ryzlinku jsou znatelné broskve a meruňky. Chuť je klasická, čistá, se slaným závěrem. Toto krásné víno nám na řízené degustaci představil enolog vinařství Marof, skvělý Uroš Valcl a my se do něj zamilovali po prvním přivonění.

Prague Gold v soutěži Prague Wine Trophy

Zbytkový cukr: 4 g/l

Kyselina: 6 g/l

 

Vinařství Marof se nachází na kopcích regionu Prekmurje (severně od řeky Mury) a zahrnuje přibližně 40 ha vinic: Mačkovci (12 ha – Frankovka, Zweigelt), Bodonci (8 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Sauvignon), Grad (4 ha – Vlašský ryzlink), Kramarovci (16 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Silvanec, Ryzlink). 

Počátky vinařství Marof se datují od roku 1905, kdy maďarská rodina Szápáryů z Rimavské Soboty postavila statek s hospodářskými budovami a vinným sklepem. Zemědělská tradice odstartovala v roce 1922 a přetrvává do dnešních dnů.

Vinařství se nachází na kopcích regionu Prekmurje (severně od řeky Mury) a zahrnuje přibližně 40 ha vinic: Mačkovci (12 ha – Frankovka, Zweigelt), Bodonci (8 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Sauvignon), Grad (4 ha – Vlašský ryzlink), Kramarovci (16 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Silvanec, Ryzlink).