Neohodnoceno

Zeleni silvanec 2015

Tradiční, ale velmi ojedinělá odrůda v tomto regionu.

Skladem (2 ks)
Kód: 479
Značka: Marof
370 Kč / ks 305,79 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SYLVÁNSKÉ ZELENÉ
Země: SLOVINSKO
Region: SLOVINSKÉ ŠTÝRSKO
Ročník vína: 2015
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Vulkanická půda dává tomuto skvělému suchému vínu unikátní chuť a ostrost. Zrání probíhalo 10 měsíců v nerezu a víno bylo filtrováno. Krásná zakomponovaná kyselina a vůně peckových plodů- ideální k lehkým jídlům a mořským plodům. Výrazná mineralita a krásná viskozita!

Prague gold

Zbytkový cukr: 3,5 g/l

Kyselina: 5,28 g/l

 

Vinařství Marof se nachází na kopcích regionu Prekmurje (severně od řeky Mury) a zahrnuje přibližně 40 ha vinic: Mačkovci (12 ha – Frankovka, Zweigelt), Bodonci (8 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Sauvignon), Grad (4 ha – Vlašský ryzlink), Kramarovci (16 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Silvanec, Ryzlink).

Počátky vinařství Marof se datují od roku 1905, kdy maďarská rodina Szápáryů z Rimavské Soboty postavila statek s hospodářskými budovami a vinným sklepem. Zemědělská tradice odstartovala v roce 1922 a přetrvává do dnešních dnů.

Vinařství se nachází na kopcích regionu Prekmurje (severně od řeky Mury) a zahrnuje přibližně 40 ha vinic: Mačkovci (12 ha – Frankovka, Zweigelt), Bodonci (8 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Sauvignon), Grad (4 ha – Vlašský ryzlink), Kramarovci (16 ha – Vlašský ryzlink, Chardonnay, Silvanec, Ryzlink).