Neohodnoceno

Grüner Veltliner Ried Kittmannsberg 2020

Zajímavý, mnohovrstvý veltlín, s tóny medu, bylinek a meruněk.

Skladem (>6 ks)
Kód: 498
Značka: Hiedler
600 Kč / ks 495,87 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

V tomto víně naleznete žlutá jablka podložená jemně kouřovými bylinami, náznak meruňky a jemný květový med. Aroma je velmi atraktivní a elegantní. Kyselinka je krásně vyvážená a v závěru je jemná medová nuance i mineralita typická pro tento region. Středně dlouhá dochuť. Vysoký potenciál pro archivaci. Toto víno je přírodní, není sířeno ani nejsou použity žádné enzymy a čiřidla. Proběhla zde i jablečno-mléčná tzv. sekundární fermentace. Hrozny jsou sklízeny selektivně, ručně na konci října a víno fermentovalo ve velkých akátových sudech.

Vinice Kittmannsberg se nachází ve vysoké nadmořské výšce a má charakteristickou topografickou depresi ve tvaru misky, ve které se tvoří autonomní mikroklima. To umožňuje dlouhé doby zrání za chladných podmínek. Půdy Kittmannsbergu jsou typické vysokým obsahem jílu a proto jsou vína z této vinice kompaktní, se zralým charakterem žlutého ovoce.

Falstaff: 92 bodů

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.