Neohodnoceno

GRÜNER VELTLINER Kogelberg Erste Lage 2022

Nádherný, minerálni a naprosto výjimečný veltlín z vinařství Brandl

Skladem (>6 ks)
Kód: 87
Značka: Brandl
620 Kč / ks 512,40 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
GRÜNER VELTLINER Kogelberg Erste Lage 2022
Tip

Typický charakter s výraznou pepřnatostí, ořechy a bylinami. V aroma lze nalézt i pečená jablka. Toto vína je velmi komplexní.

 

Krásná světlejší barva se stříbrnými odlesky. Intenzivní vůně s tóny ovoce a bylin. Plná, výrazná, ale zároveň čistá a velmi vyvážená chuť s náznaky peckového, ale i exotického ovoce. Dlouhý závěr, který láka k dalšímu napití. 

 

 

 

 

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.