Neohodnoceno

ÉMÉRITE Brut - Millésime

Vynikající společník nejen pro slavnostní události!

Skladem (>6 ks)
Kód: 598
Značka: Sainchargny
450 Kč / ks 371,90 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: FRANCIE
Region: BURGUNDSKO
Ročník vína: 2018
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Jasné zlatavé odlesky, komplexní vůně, spojení ovoce a bílých květů a náznak lískových oříšků. Emerité je velké, silné víno s jemností typickou pro Crémants de Bourgogne. 5 až 10% Chardonnay zraje v dubových sudech

Krásně se hodí k dezertům, rybám a vyzrálým sýrům.

80% Chardonnay - 20% Pinot Noir

Dosage: 10 g/l

Méthode traditionnelle, ruční sběr, malolaktická fermentace, průměrný věk révy: 30/35 let, terroir a zkušenosti vinařů... To vše stojí za vynikajícím charakterem tohoto jedinečného crémantu.

 

Crémant je druh francouzského šumivého vína, příbuzný proslulého šampaňského. Crémant je značka jakosti – vyrábí se tradiční metodou, v určitých oficiálně uznaných oblastech. Na rozdíl od šampaňského, které pochází pouze z jednoho francouzského regionu (Champagne), je produkce crémantů povolena v osmi francouzských regionech. My pro Vás máme Crémant de Bourgogne a věříme, že Vám zpříjemní slavností události, ale také, že si ho užijete jako společníka pro nadcházející dlouhé večery..

Tři slova: svobodný, pyšný, vzdorný! Takto se charakterizuje vinařství Sainchargny z Lugny, ze kterého jsme pro Vás vybrali fantastické crémanty. Tato tři slova podle nich shrnují změnu, ke které dospěli tři vynikající vinaři, kteří spojili své síly, aby produkovali vína, která odráží tradice, historii a odhodlání.

Do nedávna jsme Vám nabízeli crémanty z vinařství Cave de Lugny, Sainchargny je novou značkou crémantů, která si s sebou nese tradici a historii, ale zároveň představuje budoucnost tří tradičních vinařství: Saint-Gengoux-de-Scissé, Chardonnay a Cave de Lugny= Sain-char-gny.

Crémant je druh francouzského šumivého vína, příbuzný proslulého šampaňského. Crémant je značka jakosti – vyrábí se tradiční metodou, v určitých oficiálně uznaných oblastech. Na rozdíl od šampaňského, které pochází pouze z jednoho francouzského regionu (Champagne), je produkce crémantů povolena v osmi francouzských regionech. My pro Vás máme Crémant de Bourgogne a věříme, že Vám zpříjemní slavností události, ale také, že si ho užijete jako společníka pro nadcházející dlouhé večery.