Neohodnoceno

Ried Kobeln Liebkind 2017

Krásná výběrová frankovka, elegantní, hladká s vyšší kyselinkou.

Skladem (5 ks)
Kód: 1506
Značka: Dorli Muhr
1 100 Kč / ks 909,09 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: FRANKOVKA
Země: RAKOUSKO
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
Liebkind
Novinka

Ried Kobeln je nejvýše položeným místem na Spitzerbergu, což má za následek extrémně nízké výnosy. V roce 2008 byla osázena plocha 1,1 hektaru, což přináší průměrně 1500 až 2000 kg hroznů. Bobule frnakovky jsou výjimečně malé s průměrem 8 mm, a proto vnášejí do hutného vína spoustu taninu a aroma. Liebkind je tedy víno, které potřebuje delší dobu zrání. Zkušenosti ukazují, že elegance a jemnost vína se projeví až po pěti až šesti letech.

Abyste se vyhnuli rušivým tónům, je velmi důležité nečekat příliš dlouho se sklizní, která probíhá ručně a velmi selektivně. Poté jsou hrozny lehce rozdrceny a částečně macerovány se stopkami v otevřených kvasných kádích. Fermentace začíná po několika dnech díky divokým kvasinkám, spontánní kvašení probíhá velmi pomalu a při pokojové teplotě, rmut se nezahřívá ani nechladí. Tímto způsobem je zachován zvláštní výraz Ried Kobeln, aniž by se ve víně nacházely horké tóny. Zhruba po 20 dnech se víno lisuje a následně zraje ve velkém starém dřevěném sudu. Během 20měsíčního zrání je víno pouze jednou přemístěno a nakonec lahvováno bez filtrace.

Roku 2017 bylo extrémně horké a suché léto, které přineslo zvlášť ranou sklizeň v lokalitě Kobeln. I přes intenzitu teplého roku je na tomto víně znát jemná hladkost vápencové půdy a precizní kyselinka mu dodává svěžest a dokonalou eleganci.

Zbytkový cukr: 1g/l

Kyselina: 5,7 g/l

FALSTAFF: 94 bodů

WINE ENTHUSIAST: 94 bodů

Dorli Muhr obnovila rodinnou tradici vinohradnictví po ukončení vysokoškolských studií. Nejprve si založila marketingovou agenturu, zaměřenou na víno, gurmánské a kulinářské produkty Wine&Partners a poté osázela vinnou révou rodinné pozemky na vrchu Spitzberg, které ležely ladem. S tehdejším manželem se pustili do produkce vína a postupně nakoupili další vinice a jejich produkce rosta, stejně jako kvalita jejich vín.

Po rozvodu ukončili také své pracovní vztahy a Dorli vede krásné vinařství sama, pod svým jménem. Sídlo jejího vinařství je v Prellenkirchen, kde před lety s vinohradnictví začínali její prarodiče. Žije tam se svou dcerou Annou a její vinařství produkuje opravdu fantastická vína, o čemž svědčí i jejich vysoké hodnocení odborníky i vinařskými magazíny.