Neohodnoceno

Cloudy Rosé 2022

Neobvyklé rosé překvapí barvou a nadchne chutí!

Skladem (6 ks)
Kód: 1719
Značka: Hiedler
580 Kč / ks 479,34 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
cloudy nej
Tip

Velmi netypické rosé z produkce vinařství Hiedler je vyrobeno z hroznů odrůd: Zweigelt, Pinot Noir, Svatovavřinecké a Sangiovese. Hrozny byly po pár hodinách macerace vylisovány vysokým tlakem, což vedlo k pro růžová vína netypicky výrazným tříslovinám v chuti. Mají za následek příjemně svíravý pocit v chuti. Víno fermentovalo v použitých dubových sudech a nebylo filtrováno. Je to vzrušující rosé, odhalující jinou stránku růžových vín z Kamptalu.

Ve vůni jsou tóny jahod a červených pomerančů, ale i kokosový krém a závan bílých květů. V chuti je také červené ovoce- brusinky a jahody. Téměř krémová textura, ale i šťavnatost, příjemné tříslo a delší závěr- růžové víno s archivačním potenciálem!

 

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.