Neohodnoceno

Cabernet Sauvignon Rosé 2022

Nejlepší rosé Rakouska- dle Vinaria

Skladem (>6 ks)
Kód: 632
Značka: Steininger
315 Kč / ks 260,33 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CABERNET SAUVIGNON
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Vinařství: WEINGUT STEININGER
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Velmi aromatické růžové víno se zralými paprikovými tóny, nuancemi čerstvých malin a bezinek ve vůni. Cabernet Sauvignon se vždy vyznačuje nezávislou, krásnou souhrou ovoce a kyselin, díky čemuž je celkový charakter přísnější a elegantnější. Skvělý jako aperitiv a jako čerstvé letní víno, které si můžete vychutnat na terase. Velmi aromatický, zralý rybíz, nuance čerstvých malin a černého bezu, v chuti hravá, skvělá kyselinka, která zdůrazňuje červené plody, velmi vyvážená.

WEINGUT STEININGER 

Toto rodinné vinařství se nachází ve vesnice Langenlois v Kamptalu v Rakousku. S respektem ke krajině a půdě se zaměřují především na hlavní odrůdy této oblasti - Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Svá vína vyrábějí s filozofií, že ve víně by měla být otisknuta charakteristika místa, kde vyrostlo. Proto jsou jejich vína vzhledem k chladnému klimatu a terroiru na Kamptalu v chuti jasná, tradiční a expresivní.

Od roku 1989 se věnují i tradiční výrobě sektů. I v této oblasti jsou velmi úspěšní a patří k tomu nejlepšímu, co Rakousko může nabídnout.