Neohodnoceno

Blaufränkisch DAC Reserve 2009

Archivní frankovka z Burgenlandu, oceněna mimo jiné Prague Gold!

Skladem (>6 ks)
Kód: 92
540 Kč / ks 446,28 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: FRANKOVKA
Země: RAKOUSKO
Region: MITTELBURGENLAND
Ročník vína: 2009
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Podkorkem: "Víno sytější barvy a vyšší viskozity, kterou odhalují rovnoměrné slzy ve skleničce. Na nose zejména tmavé ovoce, jako švestky nebo borůvky, spíše sušené než čerstvé. Nechybí lékořice, eukalyptus, kořenité kávové podtóny. V chuti poměrně výrazný sud, víno před nalahvováním strávilo 18 měsíců v bariku. Na jazyku je bohaté, pevným, ale nasládlým taninem. Tóny zralého červeného ovoce, kořenitost, trocha zemitosti, lesního podrostu. Chuť je stále plná života, víno s dalším potenciálem."

 

Prague Wine Trophy - Prague Gold

 

Toto rodinné vinařství se nachází Lutzmansbergu z oblasti Mittelburgenland. Počátky sahají do roku 1945. Nyní vyrábí víno již 4.generace - Helmut Weber a jeho syn Günther Weber.

Spravují cca 11 ha vinic. Tyto slunce zalité vinice (Rieden Auleiter, Altsatz, Kirchner,..) se nachází na unikátní náhorní plošině, kde mají hrozny možnost dosáhnout plné zralosti.

Hlavní odrůdou je Frankovka, která má v jejich podání úžasnou, tmavě rubínovou barvu a sametovou, ovocnou chuť. Nicméně velmi pěkně si dokáží poradit i s dalšími odrůdami jako je zweigelt, cabernet sauvignon a merlot.

Mottem tohoto vinařství je "Kvalita začíná na vinici".