Neohodnoceno

Chardonnay-Pinot Blanc 2017

Komplexní a harmonické cuvée s krásnou ovocnou vůní

Skladem (1 ks)
Kód: 585
325 Kč / ks 268,60 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Dvě různé odrůdy z různých vinohradů, zpracované dvěma různými metodami kvašení. Výsledkem je komplexní a harmonické víno s vůní broskví, hrušek a žlutého melounu s jemnou stopou sudu barrique. V chuti je víno plné a bohaté s dlouhým dozníváním.

Rodinné vinařství Krásná Hora sídlí v obci Starý Poddvorov v budově, která je společným dílem vinaře a architekta Tomáše Havlíčka. Budova krásně zapadá do vesnické zástavby a projekt byl oceněn ihned po svém vzniku.

O vína v tomto vinařství pečuje „winemaker“ Ondra. U vína i u vinic preferují co nešetrnější přístup. Všechna červená a větší část bílých vín, zraje v dubových sudech na jemných kvasničných kalech. Díky sudům, kvasnicím a zdravým hroznům je množství síry v našich vínech nižší a jejich výraz víc a víc přirozený.

Roční produkce tohoto vinařství je okolo padesáti tisíc lahví, z toho zhruba 40% míří na export, především do skandinávských zemí, Velké Británie, Irska, Japonska, USA ale i Polska a dalších. V české republice naše vína směřují především do restaurací a barů orientovaných na víno.

Vinohrady najdete převážně v trati Krásná hora ve Starém Poddvorově. Víc než 5 hektarů vinohradů roste na jihozápadních svazích se sprašovým podložím, kde první vinice byly založeny francouzským mnišským řádem Cisterciáků ve 13. století. Možná proto pěstujeme tradiční francouzské odrůdy – Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Merlot.

Už od založení v roce 2009 hospodaří výhradně podle ekologických pravidel. Snaží se být co nejšetrnější, proto nepoužívají herbicidy ani systémové přípravky, hnojí vlastním kompostem a bylinou výsadbou do meziřadí. Biodiverzita ve vinicích a jejich okolí pomáhá přirozeným predátorům škůdců, kteří pak chrání vinice.

Od roku 2014 se, společně s vinohradníkem Mikulášem, rozhodli používat biodynamické preparáty a hospodařit podle biodynamických pravidel. Věří, že si tak ještě lépe porozumí s vinicemi a jejich půdou. Cílem není úroda co největší, ale co nejzdravější, proto po žádném z našich keřů nechceme víc než 1 kg zdravých hroznů.

„Náš přístup k vinohradům je stejný jako k našim dětem, milujeme je, ale snažíme se být důslední a děláme všechno proto, aby z nich vyrostlo jen to nejlepší.“

Tento citát skvěle odráží filozofii vinařství Krásná Hora!