Domaine Santa Duc

Vinařství Santa Duc se nachází v oblasti Gigondas. Provensálské vinice mají vynikající pověst již od gallo-římském období a to díky plnému charakteru svých červených vín. Sami vinaři se řídí přísnými pravidly, která se dohodly dodržovat tak, aby kvalita vína z této oblasti byla všeobecně co nejlepší. Např. maximální výnos je stanoven na 36 hl na hektar, třídění hroznů,...

V roce 1874 byly postaveny první budovy tohoto vinařství. Již pět generací se podílelo na současné prestiži «Domain Santa Duc». Každá generace vylepšovala a modernizovala tak, že nyní patří toto vinařství mezi ty nejlepší a nejvyhlášenější v oblasti Gigondas.

Respekt. To je klíčové slovo, kterým se v Santa Duc řídí veškerá rozhodnutí týkající se vína. Víno je zde považováno za živou bytost, která má-li dobře prospívat, potřebuje být v rovnováze s prostředím. A to je vinařům úkol. Zde se o to starají s velkým citem, snaží se zachovávat biologickou rozmanitost prostřednictvím ekologického zemědělství. Průběžně pečují o půdu a pokud jde o zeleň, odstranění rohovinotvorné tkáně, rané sklizně, odstranění listů jsou pro ně samozřejmostí. Zralé hrozny jsou pak ručně sbírány a jemně rozdrceny. Poté jsou macerovány po dlouhou dobu, aby vína získala komplexní aroma a jemné třísloviny. A poté zrají ve vinných sudech nebo velkých sudech.
V Santa Duc, vědí, jak na to. Studená macerace za sklizně, fermentace s přirozenými kvasinkami, kultivace na kalech, plnění do lahví bez filtrace ... Vědí také, jak používat nové údaje zjištěné na základě výzkumů a zaměstnávají ty nejlepší techniky.

Grenache, Mourvèdre, Syrah a Cinsault - odrůdy pěstované tímto vinařstvím rostou na dvou druzích půd. Na vápnitých slínech z období křídy a na chudé červené kamenito-jílovité půdě původem z čtvrtohor. Kombinace těchto kontrastujících půd dává vyvážená vína, plná a přitom elegantní.

Aux Lieux - Dits Gigondas 2018
750 Kč

Velké víno z Gigondas, ideální k archivaci.

Kód: 34
Les Aubes 2019, Vacqueyras
670 Kč

Elelgantní a jemné cuvée s krásnou a intenzivní vůní.  

Kód: 33
Châteauneuf-du-Pape Habemus Papam 2013
1 850 Kč

Châteauneuf-du-Pape ceněné kritiky, potěší jako dárek nebo společník nejen při slavnostních příležitostech.

Kód: 515
Les Quatre Terres 186x687
Tip
Les Quatre Terres
dodání do 14 dní
450 Kč

Sametové, přívětivé cuvée z jižní Rhony

Kód: 1677
4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem