Neohodnoceno

SAUVIGNON G

Plný, krásně aromatický sauvignon z G řady, která je lahvována jen v nejlepších ročnících!

Skladem (3 ks)
Kód: 545
Značka: Ptujska Kleť
400 Kč / ks 330,58 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SAUVIGNON BLANC
Země: SLOVINSKO
Region: SLOVINSKÉ ŠTÝRSKO
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Pullus G Sauvignon patří do výběrové řady G line vinic, ze které není možné každý rok produkovat G line. Víno má jemně citrónovou barvou a typickou sauvignonovou vůni s náznakem sena, angreštů a citronu. Macerace vína ve dřevě přidává vůni vanilky a hřebíčku. Víno je plné chuti a bohatého těla, s dlouhou chutí. Dřevěné třísloviny pěkně podporují chuť a dodávají příjemnou sladkost.

Skvělá chuť Pullus G Sauvignon 2017 vychází z několika faktorů- optimální zralost hroznů, vybrané polohy vinic (G line), použití různých metod zrání a fermentace jak v nerezovém tanku, tak v novém dubovém francouzském sudu.

Zbytkový cukr: 6,1 g/l

Kyselina: 6,7 g/l

Vinice G line jsou nejkvalitnějšími vinicemi obklopujícími město Ptuj. Hrozny jsou pěstovány ekologicky šetrným způsobem, tzv. Integrovaným pěstováním.

Vinařství Ptujska Kleť se nachází v městě Ptuj, jehož historie je neodmyslitelně spjata s vinařskou tradicí. Jedná se o nejstarší vinařství v celém Slovinsku. Respektují zde tradice, zároveň je se ale přizpůsobují moderním vinařským technikám. Slovinské Štýrsko, kde leží vinařství Ptujska Kleť  je oblastí proslulou rozmanitostí a někteří ji označují za nejlepší místo pro pěstování vinné révy. Vína z tohoto vinařství se řadí mezi nejkvalitnější vína, o čemž svědčí více než 250 ocenění a medailí ze světových soutěží (Decanter, AWC Vienna, Concours Mondial de Bruxelles, Mundus Vini, SFWC S. Francisco, Finger Lakes ...).