Georges Vigouroux

Rodina průkopníků a milovníků vína Vigouroux, působí v Cahors od roku 1887. Produkce vín se pod dohledem Georgese Vigourouxe zaměřila na kvalitu a jemnost červených vín.

Bertrand-Gabriel Vigouroux kombinuje tradice s moderními technikami vinařství a respektuje malbec v původním terroiru. Neustále se snaží optimalizovat potenciál malbeku, věří, že kvalita vína z Cahors je odměnou za pečlivou a nikdy nekončící péči o vinnou révu.

Nyní Bertrand-Gabriel Vigouroux spravuje pozemky se stejnou vášní jako jeho otec a udržuje tradice při zavádění inovativních metod. Spolupracuje se skvělým enologem Paulem Hobbsem z Argentiny a dává vinohradům vše, co je v jeho silách.

Château de Mercuès - Malbec vína z Cahors

Vína z Château de Mercuès Malbec jsou vznešená a velmi specifická. Georges Vigouroux zrenovoval zámek, aby obnovil jeho bývalou slávu a kvalifikoval ho do sítě Relais & Château. Po první sklizni v roce 1987 se Château de Mercuès stal jedním z mála hotelů "Cru", kde se hosté mohou plně účastnit procesu sklizně a vinifikace.

Město Cahors se nachází v departmentu Lot v regionu Midi-Pyreneés. Toto město je známe hlavně díky fantastickému a velmi oblíbenému červenému vínu, specifickému hlavně sytě rudou barvou. Nejčastěji zde narazíte na velmi tmavou odrůdu Malbec.

Červené víno z oblasti Cahors je proslulé, záznamy o jeho produkci sahají až do raného středověku.

Na chuti vína z této oblasti se podepisuje specifický terroir, poloha vinic na svazích u řeky Lot, ale také letní velmi teplé počasí. Vína z oblasti Cahors jsou plná, zemitá a elegantní.

Víno z této oblastí je známé svou jedinečností a vysokou kvalitou, je ideální pokud rádi hledáte nové chutě a vůně. Každý ročník je specifický a nelze očekávat stejnou chuť u různých ročníků vín od stejného vinaře.

Žádné produkty značky Georges Vigouroux nebyly nalezeny...