Neohodnoceno

Riesling Ried Steinhaus Erste Lage 2019

Jeden z našich nejoblíbenějších ryzlinků. Skvělý poměr cena/kvalita!

Skladem (>6 ks)
Kód: 486
Značka: Hiedler
720 Kč / ks 595,04 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Steinhaus, nejprudší trať v Kamptalu je charakterizována malými a úzkými terasami. Rostliny zde rostou na drsném, kamenitém podloží, které produkují velmi unikátní typ Rieslingu. Hrozny byly sklizeny ručně v polovině října. Teplotně řízená fermentace v ocelové nádrži, částečně spontánními a kultivovanými kvasinkami.

Ve vůni jsou cítit limetky a čerstvý ananas, vůně je zároveň lehce kouřová a minerální. Chuť je jemná opět s náznaky ananasu, trochou citronové trávy a máty, krystalická a šťavnatá textura. Fantastický společník k jídlu!

Wine Enthusianist 95 b., James Suckling 95 b., Weinwisser 94 b., Meiningers 95 b.

Pod korkem 2020:

V kultovním seriálu Twin Peaks se říká, že sovy nejsou, čím se zdají být. V případě Hiedlera vždy každopádně čekejte v láhvi s opeřencem dobré víno. Světlejší žlutá barva ve skleničce, se stříbrnými odlesky. Vůně je komplexní a bohatá, s tóny meruněk, bílých květů, s nádechem tropického ovoce a minerální nakouřeností. V chuti je víno čisté, precizní, krásně suché, s kombinací bílých peckovin, citrusů, šťavnatou kyselostí. Víno je středně plné, vyvážené, delikátně minerální.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.