Filip Mlýnek

Filip Mlýnek z Dolních Dunajovic, absolvent Střední vinařské školy ve Valticích, je u nás známý spíše jako vynikající sklepmistr známého moravského vinařství . Jako enolog nabíral zkušenosti u prestižních vinařství jako jsou Vinselekt Michlovský, Mikrosvín Mikulov a nyní ve Vinařství Volařík . Jeho umění stojí zcela nepochybně za úspěchy tohoto vinařství.

Málokdo však ví, že Filip, jako butikový vinař, produkuje pod svým jménem také omezené partie skvělých vín pocházejících z vyhlášených viničních tratí mikulovské podoblasti, jako jsou Liščí vrch, Plotny, Valtická, Dunajovický kopec.  Vína vyrobená z odrůd Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené nebo Pálava zcela odrážejí terroir této oblasti a patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co lze na Moravě ochutnat.

 

Ve Filipových vínech se odráží také zkušenosti z Německa, kde jako praktikant nabíral vědomosti  od jednoho z nynější špičky německého vinařství sídlícího na porýní  – Weingut Kunstler, kde působil po boku velkého vinaře France Kunstlera jako druhý  sklepmistr.

Vína od vinaře

Sklademp
Koupit

Filip Mlýnek - Ryzlink vlašský 2014 Liščí Vrch, pozdní sběr, suché

Víno jasné, lehce nazelenalé barvy. Ve vůni luční květy, ořechy a ...
cena
285 Kč

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.