Alfred Deim

Tradice tohoto rodinného vinařství sahá až do roku 1772, kdy bylo založeno 1. generací. Jedna část vinic se nachází v přírodním parku Schönberg v Kamptalu a druhá v oblasti Wachau. Provoz je řízen výhradně členy rodiny. Při péči o vinice a zpracování vína je kladen důraz na "naturnah" - kontrolované integrované vinohradnictví. I vzhledem k tomu a k připozené obraně vinic (draví roztoči, berušky, zelené ještěrky,..) může být chemická ochrana rostlin snížena na minimum.
Ještěrku si zvolili za symbol svého přírodního vinařství i proto, že stejně jako víno má ráda slunečná místa.

V této oblasti je velmi specifické klima - v létě jsou dny velmi horké a v noci teplota výrazně klesá, což přispívá k charakteristické jemnosti a vůní jejich vín. Když je v září a říjnu často mlha,dává hroznům, zejména Ryzlinku, výraznou ovocnost. Také půda (jíl, spraš,...) dává vínům jejich osobitý odrůdový charakter.

Výrobní kvalita začíná prořezávání. V tomto vinařství tímto způsobem odstraní až 40% hroznů, tudíž výsledný výnos je pouhých 3.500 - 4.000 l/ha.

Vinice o rozloze 18 ha je osázeny těmito odrůdami:

52,9% Veltlínské zelené

20,7% Zweigelt, Pinot Noir, Svatovavřinecké, Merlot, modrá Burger

13.5% Riesling

7,5% Chardonnay, Pinot Blanc (Rulandské bílé), Malvasia, Sauvignon blanc,

5,4% Rivaner (Ryzlink x Sylvánské zelené)

Hrozny se sbírají do malých bedýnek, jsou mírně (bez čerpadel) lisovány, kvasí v dubových sudech nebo v nerezových tancích.

Vína od vinaře